Jak przygotować psa na zimową, śnieżną pogodę? - Butchers

Jak przygotować psa na zimową, śnieżną pogodę?

Zima to pora roku, która wzbudza wiele emocji. Niektórzy uwielbiają taką aurę i cały rok wyczekują na opady śniegu. Dla innych osób zima stanowi utrapienie głównie ze względu na wyjątkowo niskie temperatury. Z tego względu na ten okres wielu ludzi przygotowuje się szczególnie. Nie można jednak zapomnieć o naszych czworonożnych przyjaciołach. Jeśli zastanawiasz się, jak przygotować psa na zimę, ten artykuł jest dla Ciebie.

Ubranko dla psa na zimę to podstawa

Analizując, jak przygotować psa do zimy, kluczem jest kupno ubranka. Właśnie ono pozwoli zwierzakowi wychodzić na dwór we w miarę komfortowych warunkach. To szczególnie istotne dla czworonogów żyjących na co dzień w blokach (ale nie tylko). Aby nie spowodować szoku termicznego związanego ze znaczną zmianą temperatury podczas wyjścia na zewnątrz, niezbędne może okazać się ciepłe ubranko dla psa. Na zimę świetnie są chociażby grube sweterki. Warto przy tym dodać, że tego typu akcesoria są przydatne psom mającym mało podszerstka i krótką sierść, natomiast psy przystosowane do ujemnych temperatur nie potrzebują tego typu wsparcia.

Z czego powinno składać się zimowe ubranko dla psa?

Producenci otwierają przed właścicielami czworonogów różne możliwości w kontekście konstruowania zimowych strojów. Ubranko dla psa na zimę może być zarówno jednoczęściowe, jak i składać się z wielu elementów. Które z nich są najważniejsze?

  • Kombinezon lub kurtka dla psa na zimę – czyli bez wątpienia najistotniejsze elementy zimowego ubioru, zakrywające największe obszary ciała. Podobnie jak w przypadku ludzi – trudno wyobrazić sobie wyjście na mróz bez założonej kurtki. To właśnie ona wykazuje się największą skutecznością w zatrzymywaniu ciepła i jednocześnie nieprzepuszczaniu zimna.
  •  Buty dla psa na zimę – wyglądem przypominają obuwie produkowane dla ludzi. Wykonywane są tylko z takich materiałów, które zapewniają ciepło, a także wodoodporność. Ponadto pupil może w nich komfortowo się przemieszczać.

Jakie legowisko dla psa na zimę?

Legowisko to świetny sposób na ogrzanie się po spacerze w okresie zimowym. Posłania dla czworonogów zazwyczaj są wykonywane z miłego w dotyku materiału, a sprężyste wypełnienie gwarantuje skuteczne odizolowanie od podłogi. Ponadto do legowiska możesz dobrać poduszki, które jeszcze bardziej otulą psiaka. Posłanie powinno być ustawione w miejscu gdzie nie ma przeciągów, najlepiej w ciepłym pomieszczeniu, ale nie tuż obok bezpośredniego źródła ciepła (takiego jakim jest chociażby kaloryfer).

Jak przygotować psa do zimy? Nie zapomnij o tym!

Buty czy kurtka a dla psa na zimę mają niebagatelne znaczenie, ale nie zapominaj o innych metodach, dzięki którym Twój pupil lepiej zniesie tę mroźną porę roku.

Zadbaj o łapki czworonoga

Oczywiście najlepszym sposobem jest zakup butów dla psa na zimę. Jeśli jednak nie udało Ci się przekonać pupila do tego pomysłu, należy wdrożyć inne rozwiązania. Po każdym spacerze dokładnie oczyść łapy z lodu i śniegu, aby pozbyć się wilgoci oraz soli. Skrupulatnie je przejrzyj, gdyż pod warstwą śniegu często znajdują się groźne przedmioty, na przykład odłamki szkła. Wykonuj również regularne przycinanie sierści znajdującej się pomiędzy opuszkami. Zapoznaj się jeszcze dokładniej z zagadnieniem, jak zabezpieczyć łapy psa zimą.

Zapewnij psiakowi odpowiednią dietę

Zwierzęta powinny inaczej odżywiać się zimą niż latem ze względu na większe zapotrzebowanie energetyczne. Rozwiązanie tego problemu jest proste – karma dla psa na zimę o większej zawartości energetycznej i bogatym składzie.

Zabezpiecz zwierzaka przed chorobami

Często spotykanym zjawiskiem u ludzi są przeziębienia, zwłaszcza w okresie zimowym. Zwierzęta nie są jednak w tym przypadku odosobnione i również chorują. Ubranko dla psa na zimę znacznie niweluje takie ryzyko, dlatego tym bardziej wskazane jest jego regularne stosowanie podczas spacerów. Jeśli jednak Twojego pupila zaatakuje jakaś infekcja, uważnie obserwuj objawy. Zazwyczaj wystarczy zapisać się na wizytę u lekarza weterynarii. Specjalista przepisze leki, które w niedługim czasie powinny całkowicie zwalczyć chorobę.

Podsumowanie

Zastanawiając się, jak przygotować psa do zimy, najważniejsze jest zapewnienie mu – w miarę możliwości – przebywania w cieple. Do tego celu najlepiej wykorzystać różnego rodzaju ubranka. Zadbaj również o stworzenie odpowiednich warunków w domu poprzez przygotowanie chociażby miękkiego legowiska. Niemniej istotne jest też dbanie o łapki pupila i jego dietę, natomiast w razie przeziębienia udaj się z czworonogiem do weterynarza, który przepisze odpowiednie leki.

Zapisz się do newslettera i trzymaj łapkę na pulsie! Zapisz się