Zrównoważony rozwój - Butchers

Z miłości do natury

Naszą miłość do natury wyrażamy nie tylko poprzez naturalne, świadome żywienie psów i kotów. Uważamy, że w ramach naszego zobowiązania do utrzymania zwierzaków zdrowych i szczęśliwych, musimy także brać odpowiedzialność za wpływ, jaki nasze działania mogą mieć na środowisko, które z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi dzielimy.

 

Tym samym pragniemy pomagać Wam w dbaniu o naturę i budowaniu zdrowej przyszłości dla nich i ich milusińskich.

Redukujemy emisję śladu węglowego (CO2)

Każdy produkt podczas swojego całego cyklu życia jest odpowiedzialny za emisje gazów cieplarnianych, pozostawiając za sobą ślad węglowy. Wpływ na to ma nie tylko sama produkcja produktu czy transport, ale również pozyskanie surowców, zakup przez konsumenta oraz rodzaj i recykling opakowania.

Dlatego też nasza nowoczesna fabryka w Wielkiej Brytanii w dużej mierze wykorzystuje do działania naturalne zasoby odnawialne. Dzięki gromadzącym energię panelom słonecznym oraz wodzie deszczowej, siedziba główna oraz zakład produkcyjny są w pełni energooszczędne.

Lokalni dostawcy

By zmniejszyć do minimum ilość wytwarzanego śladu węglowego, który powstaje podczas transportu składników do naszej fabryki, od lat współpracujemy jedynie ze sprawdzonymi lokalnymi dostawcami.

Odpowiedzialny recykling

Opakowania towarzyszą nam w codziennym życiu niezmiennie już od dość długiego czasu. Zapobiegają marnowaniu się jedzenia, utrzymują odpowiednią jakość oraz co najważniejsze chronią produkty przed zepsuciem. Niestety bardzo mała część z nich może zostać ponownie wykorzystana.

 

W Butcher’s wierzymy, iż do poprawy stanu środowiska naturalnego przyczynia się między innymi odpowiedni recykling opakowań, który zmaksymalizuje szanse na ich powtórne użycie. Dlatego też dążymy do wycofania opakowań trudnych czy takich które kompletnie nie nadają się do recyklingu.

Recykling opakowań Butcher's

LEGENDA:
  Wrzuć do żółtego pojemnika – metale i tworzywa sztuczne
   Wrzuć do czarnego pojemnika – odpady zmieszane
   Wrzuć do niebieskiego pojemnika – papier
Zapisz się do newslettera i trzymaj łapkę na pulsie! Zapisz się