Żwacze wołowe dla psa - karma dla psa ze żwaczem wołowym - Butchers

Żwacz wołowy w karmie dla psa

Do naszych zadań, jako właścicieli psów, należy zadbanie o to, by miały one dostęp do produktów, które będą najlepsze dla ich zdrowia. Psie przekąski bywają kaloryczne, warto więc bliżej przyjrzeć się temu, co podajemy naszemu czworonogowi. Wśród dostępnych na rynku możliwości, warto przyjrzeć się rozwiązaniu, jakim są żwacze wołowe dla psa, które do niedawna sprawdzały się głównie jako psi przysmak, a obecnie coraz częściej stanowią pełnowartościowy dodatek w tradycyjnych karmach. Pojawiły się one również w ofercie Butcher’s: Butcher’s Original Tripe pasztet ze żwaczem.

Żwacz wołowy – nie tylko psi przysmak

Jedną z naturalnych, zdrowych przekąsek są suszone żwacze. Mogą być one podawane zwierzęciu w swojej nieprzetworzonej formie, jednak ze względu na swój zapach nie są specjalnie lubiane przez właścicieli. Idealną opcją jest zatem podawanie czworonogowi karmy z zawartością flaczków wołowych w składzie, zapewniając naszemu psu to, co dla niego najlepsze, bez utraty własnego komfortu.

Czym jest żwacz?

Żwacz, czyli flaczki wołowe, to u przeżuwaczy, czyli grupy roślinożernych ssaków, pierwsza i największa z komór żołądka, umieszczona przed żołądkiem właściwym. W jego wnętrzu zamieszkują pierwotniaki i bakterie (np. orzęski), które biorą udział w rozkładzie celulozy. Ten wstępny proces jest jednym z najistotniejszych etapów trawienia i umożliwia zwierzętom energetyczne wykorzystanie błonnika.

Żwacze wołowe w diecie psa

Właściciele czworonogów zawsze powinni zwracać uwagę na to, jaką karmę podają swojemu pupilowi. Ważne, by była ona dostosowana do wymagających psich żołądków, a oprócz zaspokojenia głodu przynosiła także dodatkowe zdrowotne korzyści.

Obecność żwaczy wołowych w składzie pożywienia pozwala na wyregulowanie procesów trawiennych u psów, które zmagają się z licznymi problemami związanymi z przemianą materii. Dzięki bogactwu wartościowych kultur bakterii produkt ten jest odpowiedni dla zwierząt z przypadłościami gastrycznymi: zmagającymi się z biegunkami oraz przy nadwrażliwości jelit. Wysoka zawartość witamin, związków mineralnych, białka i tłuszczu zaspokaja zapotrzebowanie zwierzęcia na wspomniane składniki.

Psy, w takim samym stopniu co ludzie, mierzą się ze schorzeniami mającymi swoje źródło w układzie pokarmowym. Często w trakcie spacerów z czworonogiem możemy zauważyć charakterystyczne zachowania, takie jak podgryzanie trawy czy chęć spożywania odchodów. Zwierzę próbuje w ten sposób odbudować zachwianą florę bakteryjną lub uzupełnić powstałe w organizmie niedobory. Regularne podawanie karmy zawierającej w swoim składzie żwacze wołowe pozwoli na całkowite wyeliminowanie uciążliwego problemu.

Żwacze wołowe dla psa - Superfood (nie tylko) dla psich niejadków

Flaczki wołowe nie bez powodu określane są mianem psiego superfood’u. Wysokiej jakości białko zawarte w karmie ze żwaczami dla psa to dla czworonoga dawka energii wprost z natury. Wybór takiej opcji ogranicza wystąpienie alergii pokarmowych u psa. Każda z porcji żwaczy wołowych bogata jest w wapń wspomagający utrzymanie mocnych i zdrowych kości.

Prawidłowa praca układu pokarmowego oddziałuje na ogólną kondycję pupila. Zachowanie optymalnego poziomu pozostałych substancji odżywczych pozytywnie wpływa m.in. na układ odpornościowy. Żwacze wołowe dla psa to jeden z tych przysmaków, którym zwierzę nie potrafi się oprzeć. Karma z ich zawartością stanowi remedium w przypadku wybrednych psów oraz takich, u których zauważalny jest okresowy bądź długotrwały spadek apetytu.

Żwacze wołowe dla psa – opinie

Właściciele czworonogów, którzy zdecydowali się na podawanie karmy z dodatkiem żwaczy wołowych dla psów, są zgodni co do tego, że jest to jeden z ulubionych psich smaków. Składnik pochodzenia zwierzęcego nieposiadający dodatkowych wzmacniaczy (np. soli), jest bezpieczny nawet przy codziennym, regularnym stosowaniu. Zaspokaja potrzeby domowych mięsożerców, jednocześnie nie powodując kłopotów z nadwagą u psa.

Podawanie pupilowi produktów bazujących na składnikach wysokiej jakości nie tylko wspiera utrzymanie psa w zdrowej kondycji fizycznej, ale też znacząco wpływa na jego wygląd zewnętrzny. Dobrze przyswajane substancje odżywcze znajdują odzwierciedlenie w zdrowej, błyszczącej sierści naszego czworonoga.

Podsumowanie

Podawanie pupilowi produktów bazujących na składnikach wysokiej jakości (takich jak żwacze wołowe dla psa) nie tylko wspiera utrzymanie psa w zdrowej kondycji fizycznej, ale też znacząco wpływa na jego wygląd zewnętrzny. Dobrze przyswajane substancje odżywcze znajdują odzwierciedlenie w zdrowej, błyszczącej sierści naszego czworonoga.

Zapisz się do newslettera i trzymaj łapkę na pulsie! Zapisz się